Appell fra kommunestyret 4.5.2017

Kommunestyret - 4.mai 2017 - Klikk for stort bilde

Bli med å hold Sauherad vakker!

Appell fra kommunestyre i Sauherad:

"Kommunestyret i Sauherad oppfordrer alle innbyggere til å være med å plukke søppel langs Norsjø vassdraga i kommunen på landets strandryddedag nå lørdag. Kommunestyremedlemmene som har anledning bidrar med glede. Sauherad er en av landets vakretse kommune, og slik vil vi beholde den."

 

 

 

Hold Norge reint - Klikk for stort bilde

Meld deg på søppelrydding i Nautesund fuglefredningsområde lørdag 6.mai fra kl 1200

Hold Norge Rent er en ideell forening som arbeider mot forsøpling. Foreningens overordnede mål er å engasjere frivillige til opprydding av søppel og farlig avfall i norsk natur og å forebygge forsøpling av miljøet. Sammen rydder vi Norge!

Via ryddeportalen på holdnorgerent.no kan du få oversikt på ryddeaksjoner, registrere forsøplet område og få oversikt over ryddekartet. I Sauherad kommune er det organisert en ryddeaksjon ved Nautesund fuglefredningsområde lørdag 6.mai fra kl 1200. Alle er velkomne til å delta - meld deg på her >>> PÅMELDING

Dersom det er områder du ønsker å registrere som forsøplet området kan du gjøre det via ryddeportalen eller sende epost til Anita Kirkevold:  anita.kirkevold@midt-telemark.no

Publisert av Marte Midttun Lie. Sist endret 05.05.2017
Login for redigering